Set multibrandového blesku Jinbei Hi 900 a řídící jednotky TR Q7 II

Kód: SAD-BLE-HI-900-MULTI
Akce TTL + HSS
Značka: Jinbei
8 180 Kč –4 %
externi blesk jinbei hi 900 s řídící jednotkou tr q7 II
8 180 Kč –4 % 7 853 Kč 6 490 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024
Možnosti doručení

Set externího blesku a řídící jednotky s multibrandovými paticemi pro použití s fotoaparáty značek Canon, Nikon, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix, Leica a Sony (s redukcí). Blesk Jinbei Hi-900 i jednotka TR-Q7 II podporují režimy TTL, HSS i Freeze pro výše zmíněné fotoaparáty. Díky jednotce můžete blesk použít mimo tělo fotoaparátu a plně jej ovládat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V této sadě najdete vše, co potřebujete pro plnohodnotné používání externího blesku mimo tělo fotoaparátu a to na vzdálenost až 300 metrů. Řídící jednotka, umístěná v hot-shoe patici, blesku předává veškeré informace potřebné pro jeho synchronizaci a exponování. Zároveň na jejím velkém přehledném displeji a ovládacím panelu s dedikovanými tlačítky snadno nastavíte veškeré funkce blesku. 

Blesk i jednotka podporují jak TTL, tak HSS a k dispozici budete mít i čistě manuální režim, ve kterém můžete veškeré hodnoty upravovat ručně, přesně podle vašich představ. Jednotka i blesk jsou osazeny multi-brandovou paticí, díky které je můžete použít s více značkami fotoaparátů. Komunikují s fotoaparáty Canon, Nikon, Sony (s redukcí na Mi-shoe), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix, a Leica. 

Tip: Blesk můžete používat i bez řídící jednotky v režimu "speedlite" přímo na fotoaparátu.


Párování řídící jednotky s bleskem

Stejně jako ostatní blesky značky Jinbei, je i Hi-900 vybaven systémem Jinbei universal sync, který najdete i v řídící jednotce TR Q7 II. Díky tomuto systému komunikují nejen spolu, ale i s ostatními blesky od tohoto výrobce. Spárování jednotky s bleskem je otázkou prvotního nastavení, které zabere několik málo chvil. Stačí nastavit stejný kanál a skupinu na obou zařízeních. Díky vestavěnému přijímači v těle blesku se k němu jednotka automaticky přiřadí a začnou spolu komunikovat. 

K jednotce je možné "spárovat" libovolný počet blesků, které navíc můžete rozdělit do 16 skupin a nastavovat jim parametry souběžně i každé skupině zvlášť. Jinbei navíc umožňuje kombinovat různé typy a modely blesků.

Tip: Blesk z této sady najdete v prodeji i samostatně. Pokud chcete fotit s více blesky, stačí jej dokoupit k setu zvlášť. Napájení blesku a odpalovače

O dlouhý chod se v obou zařízeních starají Li-ion baterie, které mají oproti klasickým tužkovým delší výdrž a blesk mezi jednotlivými fotografiemi dobijí za zlomek času. I proto je s touto sadou možné fotit prakticky kontinuálně. Baterie u blesku Hi 900 zvládne > 500 záblesků na plný výkon. Při běžném používání se tak budete pohybovat v rozmezí 700 - 800 záblesků na jedno nabití. Pokud přes den nacvakáte více fotek, doporučujeme dokoupit druhou baterii.

Ani baterie v řídící jednotce vás nebude nijak limitovat. Její výdrž je dostatečná na to, abyste jí dobili jednou za několik měsíců. K tomu slouží USB-C vstup. 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zvýhodněné sety
Výkon: 80Ws / GN60
Čas dobíjení: 0,05 - 1,5s
Nastavení výkonu: Manuál - 1/256-1/1 / TTL - +-3EV
Elektrický zoom: 0-5 (24-200mm)
Módy blesku: Manuální / TTL
Možnosti synchronizace: Normální / HSS / přední lamela / zadní lamela
Doba záblesku: (T=0.5) Nor: 1/8100 - 1/10000s, Freeze 1/15001 - 1/50000s
Barevná teplota: 5 500 K
Modelovací/pilotní žárovka: LED 3W, teplota 3 500K
Dálkové ovládání: 2,4 GHz systém
Kompatibilní řídící jednotky: TR-Q6 / TR-Q7, možnost připojení jiné přes 3,5mm jack
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukcí), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a další
Počet skupin a kanálů: 32 kanálů, 16 skupin
Baterie: DC 7,4V, 2500mAh
Počet záblesků na jedno nabití: >500 na plný výkon
Uspání blesku: 5 minut / 15 minut / 30 minut
Pokročilé funkce blesku: EasyCap, Delay
Velikost: 195x75x65 mm
Hmotnost: 460 g
Obsah balení: Blesk, řídící jednotka, baterie, nabíječka, pouzdro, stojánek

Jak synchronizovat blesk s fotoaparátem?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V České republice nalezneme pod označením CALER/JINBEI také další odnože. Konkrétně část produkce značky PHOTOTOOLS, zejména záblesková světla hrdě nese na svém boku nejen značku Phototools, ale také Caler ®.
Jinbei je brandové označení jedné ze tří registrovaných obchodních značek patřících společnosti Jinbei Photographic Equipment Co., Ltd., jednoho z předních výrobců fotografické a osvětlovací techniky. Společnost Jinbei se na trhu prezentuje pod vícero značkami. Své produkty dodává pod označením CALER (pro evropský trh), dále JINBEI (EU+USA) a v neposlední řadě GOLDENSHELL (USA).

Fotografická technika pod označením JINBEI se vyznačuje především velmi vysokou kvalitou zpracování. Kvalitativně srovnatelná je i s předními evropskými a americkými výrobci, jakými jsou například BOWENS, PROFOTO nebo ELINCHROM. Svou kvalitou plně konkuruje nejen po stránce použitých materiálů, ale také spolehlivostí elektroniky. Některé z výše jmenovaných světoznámých značek jsou dokonce jejími odběrateli, nebo si od Jinbei/Caler nechávají své produkty vyrábět.

Obdobná situace ohledně "značkování produktů" panuje i na dalších evropských trzích vč. Německa a Velké Británie. Konflikt vlastních značek CALER/JINBEI řeší společnost obvykle rozdělením produktů mezi jednotlivé distributory, kdy každý produkt mírně modifikuje například tvarem blesku nebo barevným provedením. Výsledkem jsou 2 funkčně i typově totožné produkty, kdy jeden může být kulatý s označením JINBEI a druhý hranatý s označením CALER. Ve své podstatě se však jedná o stejné produkty se stejnou elektronikou, lišící se pouze ve tvaru či dokonce pouze nápisu na boku blesku.

Jinbei není jen výrobcem fotografických světel a záblesků. Ve své nabídce má také studiové stativy, reflektory, radiové odpalovače, externí blesky a další fotografické příslušenství.

Dceřiné značky: Caler ®, Jinbei ®, Golden Shell
Oficiální distributor CALER/JINBEI pro Českou republiku Phototools.cz