Vzhledem k vládním opatřením jsme se rozhodli dočasně pozastavit osobní odběr a rezervace ateliéru.
E-shop a expedice nepřerušena!

Digitální studiový blesk MSN 600 TTL, HSS - Sony, Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Lumix

Kód: BLE-MSN-600
ZÁRUKA 3 ROKY TTL + HSS
Značka: Jinbei
14 490 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
25.9.2020
PRO model studiových blesků Jinbei MSN-600 s výkonem 600 Ws (GN80) je řešením pro profesionální fotografická studia, která vyžadují maximální výkon a pokročilé funkce jako je TTL a HSS.

Detailní informace

Detailní popis produktu

MSN 600 TTL, HSS

PRO model studiových blesků MSN patří ke špičce zábleskové techniky. Blesky jsou konstruovány pro náročné profesionální fotografy a studia, kteří potřebují větší výkon 600 Ws (GN 80) a pokročilé funkce jako je TTL, HSS a FREEZE režim pro Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix.

TIP: K tomuto blesku doporučujeme řídící jednotku TR-Q7, která spolupracuje se všemi předními značkami fotoaparátů a to i v TTL a HSS režimu. Nemusíte pro každou značku pořizovat jiný odpalovač. Jednotku lze spárovat se všemi bateriovými i studiovými blesky Jinbei a ty tak lze snadno kombinovat.


Výkon blesku

Výkon 600 Ws GN 80 je plynule regulovatelný v rozmezí 1.0 až 6.0 po desetinách v manuálním režimu, od 4.0 do 6.0 v HSS režimuPro TTL je možné použít korekci +- 3 EV. Doba hoření výbojky je u modelu MSN 600  1/2200 - 1/8000 v normálním režimu a 1/2200 - 1/19000 ve FREEZE režimu (t=0,5) a zajišťuje tak ostré fotky a perfektní reálné podání barev. 

Freeze režim spolupracuje s HSS a zajišťuje perfektně zmražený jakýkoli pohyb. Toto světlo hravě zvládne i tu nejnáročnější práci. Tomu je upravena i doba nabíjení 0,05 - 0,8 s na plný výkon. Díky tomu můžete fotit kontinuálně i za jakýchkoli podmínek. O modelovací světlo se stará 20W LED čip, který je srovnatelný se 200W pilotní žárovkou. Oproti té má mnohem větší životnost > 60 000 hodin, nehřeje a nepoškodíte jej při přepravě nebo výměně modifikátorů.

Perfektně ostré fotky díky HSS

Blesk je vybaven systémem HSS High-speed synchronization, který umožňuje fotit na jakékoli časy závěrky až do času 1/8000s. Blesk je vybaven režimem Freeze, který spolupracuje s HSS a zkracuje dobu hoření výbojky ze standardních 1/2200 - 1/8000 na 1/2200 - 1/19000. Díky tomu je focení ještě rychlejší a podání barev a ostrost fotek na té nejvyšší úrovni.

HSS systém vám pomůže i při přesvícení okolního světla nebo fotografování portrétů na hodně nízké clony. Stačí nastavit vyšší čas.Ovládání a synchronizace s fotoaparátem

Blesk má na zadním panelu přehledný displej, na kterém vidíte veškeré nastavené hodnoty. Ovládání jednotlivých funkcí je řešeno samostatnými tlačítky. Změnu hodnot vidíte na displeji okamžitě. Vše je velice intuitivní. Menu blesku je sjednocené s ostatními modely a tak nebudete tápat ani při jejich kombinaci. 

Odpalování blesku je možné několika způsoby. 

1. Přes integrovaný systém odpalovačů – blesky mají integrované přijímače pro 2,4GHz řídící jednotky  TRS-V, TR-V6, TR-Q6 a TR-Q7. Dosah všech jednotek je 300 metrů. Tento systém sjednocuje studiové i bateriové blesky, které je možné jakkoliv kombinovat. 

Jakou jednotku vybrat? 

TR-Q7 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandová, není potřeba vybírat podle značky fotoaparátu, funguje se všemi (C, N, S, O, F, P). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace.

TR-Q6 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka se vybírá podle značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace. Tuto jednotku doporučujeme při kombinaci blesku s TTL / HSS blesky.

Další kompatibilní jednotky, které však nepodporují TTL a HSS:

TRS-V - nejlevnější varianta odpalovače bez displeje, který funguje na všech fotoaparátech. Blesky lze přes něj odpalovat, nastavovat výkon, zapínat a vypínat pilotní žárovku. Alternativa odpalovače TRS-V je i odpalovač TR-A9, se kterým lze blesky pouze odpalovat. Odpalovač nepodporuje skupiny. 

TR-V6 - manuální jednotka s displejem, funguje na všech fotoaparátech. Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat ve skupinách. 


2. Přes synchro konektor
 – blesk má zabudovaný 3,5mm konektor (jack), do kterého můžete připojit jakýkoli odpalovač. Nelze však využít funkce TTL a HSS.

3. Přes foto diodu (IR) – blesk lze odpalovat zábleskem od jiného blesku. Nelze však využít funkce TTL a HSS.

Konstrukce

Tělo blesku v sobě skrývá systém chlazení s aktivním větráčkem, který je navržen tak, aby bylo zajištěno optimální proudění vzduchu. Díky tomu nedochází k přehřívání světla ani při celodenním focení, blesk se rychleji nabíjí a elektronika má vysokou životnost. Malá velikost a LED čip místo pilotní žárovky zajistí, že blesky složíte i do menší přepravní tašky. 

Díky použitému LED čipu nedochází k zahřívání konstrukce softboxů a modifikátorů, jako u klasické žárovky. Modifikátory lze pohodlně vyměnit během focení bez obav ze spálení. 

Blesk je vybaven skleněným krytem výbojky, který jej chrání proti UV i mechanickému poškození. Krytka je na přední straně mléčná a pomáhá rozlévat světlo při použití s reflektory. 


Variabilita příslušenství

Blesk má bajonet Bowens, který je nejrozšířenější na trhu. Díky němu na blesk můžete použít jakýkoli modifikátor – softbox, reflektor, komínem, apod. V držáku blesku je vestavěný držák pro studiové deštníky. 

Blesk lze uchytit na jakýkoli studiový stativ. Držák blesku je zesílený aby udržel nejen blesk samotný, ale i příslušenství na něm nasazené. Kloub blesku je uvnitř kovový, aby blesk bez problémů udržel v jakékoli poloze.


Pokročilé funkce blesku

MSN je vybaven funkcí Easy Cap, která při použití dvou a více blesků vytváří nejen samotnou fotku, ale také ořezovou masku. Díky tomu můžete fotografované objekty snadno vyřezávat z pozadí. To ocení každý produktový fotograf. Jak tento režim funguje si můžete přečíst na blogu

Delay Blesk je vybaven funkcí DELAY - zpoždění. Můžete tak bleskat i při fotografování na dlouhé časy. Tato funkce je často využívaná například u light paintingu, kdy s dlouhým časem zaznamenáte trajektorii pohybu, blesk vám poté pomůže zachytit ostrý nerozmazaný model. Rozsah funkce Delay je od 1 do 30 s.

Freeze - s tímto režimem, který upravuje a zkracuje dobu hoření výbojky na 1/19000 s zachytíte jakýkoli pohyb. Režim freeze pomáhá HSS k dosažení ještě ostřejších fotografií. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Studiové blesky
Záruka: 3 roky
Směrné číslo: 80 GN
Výkon: 600 Ws
Režimy záblesku: M, TTL
Barevná teplota: 5 500 K
Pilotní žárovka: 20W LED (3600K)
Regulace výkonu záblesku: 1.0 - 6.0 (po desetinách), HSS: 4.0 - 9.0, TTL: +- 3.0EV
Doba nabíjení: 0,05 - 0,8 s
Nejkratší synchronizační čas: 1/8000 (HSS režim), 1/160s
Regulace výkonu pilotní žárovky: Souběžně / individuálně / vypnutá
Vyměnitelná výbojka/žárovka: Ano/Ne
Odpalování: bezdrátově odpalovačem 2,4GHz (TR-Q6, TRS-V, TR-A6, TR-611/612) externím odpalovačem s 3,5 mm jackem, nastavitelnou IR fotodiodou
Zvuková signalizace: Volitelná
Testovací záblesk: Ano
Indikace nabití: LED diodou / zvuková
Uchycení: Na všechny studiové stativy a držáky s 5/8" čepem
Možnost náklonu hlavy: Ano
Patice pro příslušenství: Bowens
Integrovaný držák deštníku: Ano
Bateriové napájení: Ne
BLUETOOTH: Ano (přes TR-Q6)
Chlazení: Pasivní ventilátor (stálé)
Rozměry: 365 x 136 x 200 mm
Váha: 2,9 kg
Obsah balení: Blesk MSN-600 TTL, výbojka, pilotní žárovka LED, skleněný kryt výbojky, plastový ochranný kryt výbojky, nabíječka, synchro kabel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: